NOVINKY

11.9.2022 - Byl doplněn popis historické lokality Hodslav.

2.7.2022 - Byl doplněn článek věnovaný Vzniku místních obcí v rubrice Správa historických lokalit. Součástí článku je i přehled územního členění v podobě místních obcí a výčet známých obecních předatavených, kteří byli zvoleni do čela jednotlivých místních obcí.

23.5.2022 - Byl doplněn článek věnovaný Rychtářstvím a rychtářům v rubrice Správa historických lokalit. Součástí článku je i přehled známých rychtářů, kteří byli v čele jednotlivých rychtářství. 

1.5.2022 - Byl doplněn popis historických lokalit Zadní Výtoň a Vordere Häuser.

18.4.2022 - Byl doplněn popis histrických lokalit Na Svítilnách., Nové Domky a Lipenský zdvih.

8.9.2021 - Byl doplněn článek věnovaný historii Školy ve Slupečné a výuce na ní v rubrice Lidé a společnost. Součástí článku je i přehled známých učitelů, kteří na slupečenské škole zajišťovali výuku. 

29.9.2021 - Byl doplněn popis historických lokalit MrakšovLoučovický mlýn.

8.9.2021 - Byl doplněn článek připomínající Památník padlých ve světové válce v městyse Frymburk v rubrice Pomníky a památná místa. Součástí článku je i přehled padlých v první světové válce, kteří pocházeli z obce Slupečná.

28.8.2021 - Byl doplněn popis historické lokality Slupečná. 

25.7.2021 - Byl vložen článek Lipenská flotila v rubrice Střípky moderní historie popisují klíčové okamžiky více jak 60-tileté historie provozu lipenské lodní dopravy. Součástí článku je i přehled základních údajů jednotlivých lodí.

13.7.2021 - Byl doplněn popis historických lokalit LopatnéKobylniceWaldl. Mezi tzv. objekty novodobé historie byly přidány Chata FotografiaStarý přístav, oba původně se nacházejícící v Lipně.

26.6.2021 - Byl doplněn popis historických lokalit Petrův mlýnBřezovice, Dobrá Voda, Kramolín a Edelmühle.

Podmínky použití informací:

Není-li u jednotlivých příspěvků, článků a ostatního textu uvedeno jinak, je veškerý textový obsah těchto webových stránek volně k dispozici a je zpřístupňován v rámci licence Creative Commons BY-SA 3.0 CZ. Obrazový obsah může být chráněn autorským zákonem. V případě zájmu o použití některého z obrázků či fotografie nás neváhejte kontaktovat.

CC BY-SA

Administrace

HISTORIA LIPENENSIS

Stránky věnované historii obce Lipno nad Vltavou