TÉMATA

Součástí těchto webových stránek by měly být různé články, monografie a podobné stati věnované vždy určitému tématu z historie obce - např. správnímu uspořádání na historických územích obce, poddanským usedlostem, mlýnům, rybníkům a jiným objektům, které se zde nacházely či stále nacházejí, významným osobnostem atd.

Po dokončení základní struktury a naplnění obsahu webových stránek by tato jejich část měla být stěžejní částí pro zpřístupňování historických faktů týkajících se dnešní obce Lipno nad Vltavou.

První z připravovaných článků se bude týkat územně správního charakteru území historických lokalit od cca poloviny 16. století až do vzniku místních obcí v polovině 19. století. 

Podmínky použití informací:

Není-li u jednotlivých příspěvků, článků a ostatního textu uvedeno jinak, je veškerý textový obsah těchto webových stránek volně k dispozici a je zpřístupňován v rámci licence Creative Commons BY-SA 3.0 CZ. Obrazový obsah může být chráněn autorským zákonem. V případě zájmu o použití některého z obrázků či fotografie nás neváhejte kontaktovat.

CC BY-SA

Administrace

HISTORIA LIPENENSIS

Stránky věnované historii obce Lipno nad Vltavou