OBJEKTY NOVODOBÉ HISTORIE

Na tomto místě budou postupně představovány objekty, které byly pro obec Lipno nad Vltavou charakteristické v době po výstavbě přehrady. S některými z nich se sice můžeme setkat ještě v současné době, ale většina z nich však již neexistuje. Tedy alespoň ne v té podobě, v jaké jsme je znali v době před rokem 1989. 

LIPENSKÉ HODINY

Sraz je u hodin! nebo Sejdeme se u hodin! Ještě dnes můžeme tato slova mezi místními obyvateli zaslechnout. Místo srazu je přitom jasné i těm, kteří již skutečné hodiny na sídlišti v prostoru křižovatky u domu čp. 4 nepamatují. Přes 30 let přitom byla kovová konstrukce opatřená reklamími banery a čtveřicí velkých hodin dominantou celého lipenského sídliště.

27. 8. 2020 | Rubrika: OBJEKTY NOVODOBÉ HISTORIE

SVÉPOMOCNÁ DÍLNA SVAZARMU

Objekt svépomocné dílny vznikl z podnětu a nadšení členů lipenského autoklubu, který byl součásti ZO Svazarmu. V současné době již má nového majitele, který s ním zamýšlí zcela jinak, než využívat jej jako autodílnu.

19. 8. 2020 | Rubrika: OBJEKTY NOVODOBÉ HISTORIE

Podmínky použití informací:

Není-li u jednotlivých příspěvků, článků a ostatního textu uvedeno jinak, je veškerý textový obsah těchto webových stránek volně k dispozici a je zpřístupňován v rámci licence Creative Commons BY-SA 3.0 CZ. Obrazový obsah může být chráněn autorským zákonem. V případě zájmu o použití některého z obrázků či fotografie nás neváhejte kontaktovat.

Administrace

HISTORIA LIPENENSIS

Stránky věnované historii obce Lipno nad Vltavou