OBJEKTY NOVODOBÉ HISTORIE

Na tomto místě budou postupně představovány objekty, které byly pro obec Lipno nad Vltavou charakteristické v době po výstavbě přehrady. S některými z nich se sice můžeme setkat ještě v současné době, ale většina z nich však již neexistuje. Tedy alespoň ne v té podobě, v jaké jsme je znali v době před rokem 1989. 

LIPENSKÉ HODINY

Sraz je u hodin! nebo Sejdeme se u hodin! Ještě dnes můžeme tato slova mezi místními obyvateli zaslechnout. Místo srazu je přitom jasné i těm, kteří již skutečné hodiny na sídlišti v prostoru křižovatky u domu čp. 4 nepamatují. Přes 30 let přitom byla kovová konstrukce opatřená reklamími banery a čtveřicí velkých hodin dominantou celého lipenského sídliště.

27. 8. 2020 | Rubrika: OBJEKTY NOVODOBÉ HISTORIE

SVÉPOMOCNÁ DÍLNA SVAZARMU

Objekt svépomocné dílny vznikl z podnětu a nadšení členů lipenského autoklubu, který byl součásti ZO Svazarmu. V současné době již má nového majitele, který s ním zamýšlí zcela jinak, než využívat jej jako autodílnu.

19. 8. 2020 | Rubrika: OBJEKTY NOVODOBÉ HISTORIE

CHATA FOTOGRAFIA

Jeden z mnoha menších rekreačních objektů, které se na území obce začaly objevovat krátce po napuštění přehradní nádrže, stával ještě poměrně nedávno poblíž cesty vedoucí od fotbalového hříště na Dvorečnou. Byla to podniková chata patřící v minulosti výrobnímu družstvu Fotografia.

12. 7. 2021 | Rubrika: OBJEKTY NOVODOBÉ HISTORIE

STARÉ PŘÍSTAVIŠTĚ LODÍ

Ne každému je známo, že současné přístaviště výletních lodí v Lipně nad Vltavou není původním místem, odkud v minulosti vyrážela plavidla "lipenské flotily" na své pravidelné linkové a okružní plavby po vodách přehradní nádrže. Původní přístaviště bylo až do roku 1963 umísteno blíže k samotné přehradě.

13. 7. 2021 | Rubrika: OBJEKTY NOVODOBÉ HISTORIE

Podmínky použití informací:

Není-li u jednotlivých příspěvků, článků a ostatního textu uvedeno jinak, je veškerý textový obsah těchto webových stránek volně k dispozici a je zpřístupňován v rámci licence Creative Commons BY-SA 3.0 CZ. Obrazový obsah může být chráněn autorským zákonem. V případě zájmu o použití některého z obrázků či fotografie nás neváhejte kontaktovat.

CC BY-SA

Administrace

HISTORIA LIPENENSIS

Stránky věnované historii obce Lipno nad Vltavou