STŘÍPKY NOVODOBÉ HISTORIE

Zajímavé okamžiky z historie obce Lipno nad Vltavou v její novodobé historii, tedy v období od dokončení vodního díla Lipno a napuštění lipenské přehradní nádrže si přeci jen zaslouží pozornost přesto, že webové stránky jsou svým obsahem primárně zaměřeny především na období, které uvedeným okamžikům předcházelo.

LIPENSKÁ FLOTILA

Přes nespočet rekreačních zaříízení různého druhu plnila rekreační funkci obce také osobní lodní doprava, v rámci které byly a stále jsou zajišťovány vyhlídkové a linkové plavby po hladině lipenského jezera. Nejen v obecní kronice je přitom tato široké veřejnosti poskytovaná služba označována celkem příznačně jako „provoz lipenské flotily“ nebo jen krátce „lipenská flotila“. Lodě tvořící lipenskou flotilu společně s jejich domovským přístavem je přitom možné označit za jeden z pomyslných symbolů v novodobé historii obce. I toto je důvodem k tomu, aby byly připomenuty významné okamžiky, se kterými je provoz, do dnešních dnů fungující lipenské lodní dopravy, spojován.

25. 7. 2021 | Rubrika: STŘÍPKY NOVODOBÉ HISTORIE

Podmínky použití informací:

Není-li u jednotlivých příspěvků, článků a ostatního textu uvedeno jinak, je veškerý textový obsah těchto webových stránek volně k dispozici a je zpřístupňován v rámci licence Creative Commons BY-SA 3.0 CZ. Obrazový obsah může být chráněn autorským zákonem. V případě zájmu o použití některého z obrázků či fotografie nás neváhejte kontaktovat.

CC BY-SA

Administrace

HISTORIA LIPENENSIS

Stránky věnované historii obce Lipno nad Vltavou