SVÉPOMOCNÁ DÍLNA SVAZARMU

Svépomocná dílna ZO Svazarmu Lipno se začala budovat v roce 1978 v prostoru pod obecní kotelnou v místech, kde v minulosti stával lipenský statek starého čp. 1, ze kterého v dobách výstavby lipenské přehrady zůstal již jen jeho obytný dům, i nadále používaný a známý jako restaurace "Mexiko".

Po Sametové revoluci, když se AMK Svazarmu přeměnil na AMK Lipno, se zde vystřídalo několik nájemců, kteří zde provozovali autoservis. V současné době (srpen 2020) je objekt dílny vyklizený a podle informací nového předsedy lipenského AMK už i předaný novému majiteli. Podle slov nového předsedy plánuje lipenský AMK výstavbu nové "základny" v prostoru střelnice, která jim také patří.

Podmínky použití informací:

Není-li u jednotlivých příspěvků, článků a ostatního textu uvedeno jinak, je veškerý textový obsah těchto webových stránek volně k dispozici a je zpřístupňován v rámci licence Creative Commons BY-SA 3.0 CZ. Obrazový obsah může být chráněn autorským zákonem. V případě zájmu o použití některého z obrázků či fotografie nás neváhejte kontaktovat.

CC BY-SA

Administrace

HISTORIA LIPENENSIS

Stránky věnované historii obce Lipno nad Vltavou